بازگشت
22/08/1389   خسروشاهی: به‌دنبال بهترین دیالوگ‌گویی در «جرم» هستیم

«خسرو خسروشاهی» سرپرست گویندگان فیلم سینمایی «جرم» در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس در پاسخ به این سؤال که معتقد است تا چه حدی مخاطب امروز سینما با بحث دوبله ارتباط برقرار می‌کند، گفت: مخاطب از صدای دوبلورها دور نشده و من فکر می‌کنم مخاطب همچنان از با صدای دوبلورهایی که می‌شناخته، عجین است و وقتی «مسعود کیمیایی» کارگردان فیلمی باشد که قرار است دوبله شود، قطعا نتیجه کار رضایت بخش خواهد شد.
وی افزود: همکاران ما در دوبله این فیلم، بهترین‌های عرصه دوبلاژ هستند و سوابق بسیاری دارند. ضمن اینکه نقش‌ها نیز درست انتخاب شده و از دوبلورهای جوان‌تر نیز بهره برده‌ایم.
خسروشاهی همچنین با بیان این که مذاکره با دوبلورها زیرنظر کیمیایی صورت گرفته، گفت: ما برای انتخاب هر نقشی مذاکره و گفتگوهای مفصلی با دوبلورها داشتیم و آقای کیمیایی نیز نقش‌، فرم و ویژ‌گی‌های شخصیت‌ها را برای دوستان تشریح کردند.
این دوبلور و مدیردوبلاژ کشورمان، تصمیم مسعود کیمیایی را برای دوبله فیلم «جرم»، ستود و گفت: آقای کیمایی با «قیصر» راه دیگری را به سینمای ایران نشان دادند و بعد از این سال‌ها که ما از ایشان دور بودیم، با نزدیک شدن‌مان، راه دیگری باز می‌شود. آقای کیمیایی در صحبتی که امروز با هم داشتیم، معتقد بودند که درست شنیدن دیالوگ توسط مخاطب خیلی مهم است.
وی افزود: در این شرایط که حتی صدای فیلم‌ها هم با تکنولوژی روز تقویت می‌شود ولی شاهدیم که صدای شخصیت‌ها کیفیتی که باید را ندارند و اتفاقی که باید در زمان ضبط بیافتد، رخ نمی‌دهد. ولی ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بالاترین کیفیت را داشته‌ باشیم و دیالوگ‌گویی به بهترین نحو انجام شود.
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، دوبلاژ فیلم سینمایی «جرم» تازه‌ترین ساخته مسعود کیمیایی از ساعت 9 صبح امروز در استودیو رها شروع شد.
در نخستین روز دوبله این فیلم که مدیریت آن را خسرو خسروشاهی به عهده دارد، «منوچهر اسماعیلی»(پولاد کیمیایی)، «ناصر مدقالچی»(داریوش ارجمند)، «خسرو شمشیرگران»(جلال پیشوائیان) آغاز به کار کردند.
به گزارش فارس، عصر امروز دوبله بازیگران زن این فیلم نیز در استودیو رها شروع می‌شود.
داستان این فیلم درباره مردی است که نمی‌خواهد از عقیده‌ای که دارد تخطی کند.
پولاد کیمیایی، حامد بهداد، شبنم درویش، بزرگان: جمشید مشایخی، داریوش ارجمند، مسعود رایگان، اکبر معززی با حضور نیکی کریمی، بهاره رهنما، سیامک انصاری، کیانوش گرامی، جلال پیشوائیان، محمد موید، محراب رضائی، علی اصغر طبسی و ... بازیگران «جرم» هستند.

منبع خبر :